Narzędzia specjalistyczne i wyposażenie warsztatów

Aktualności

Magneti Marelli Checkstar na Rallylegend 2013

- 17.09.2013

Legendarny pojedynek między Biasionem a Kankkunenem

 

Tegoroczny Rallylegend zapowiada się wyjątkowo interesująco. Dzięki inicjatywie Magneti Marelli Checkstar, od 10 do 13 października 2013, na ulicach San Marino, będziemy po raz kolejny świadkami legendarnego pojedynku, który odcisnął swoje piętno na historii wyścigów na przełomie lat 80. i 90. Jak za dawnych lat Miki Biasion zmierzy się z Juha Kankkunenem.

 

 

Ku ogromnej radości fanów, dwaj wielcy mistrzowie wracają po ponad 20 latach za kółko dwóch Delta Integrale Evoluzione, oddanych do ich dyspozycji przez stajnię Magneti Marelli Checkstar, tak by zapewnić zapierający dech w piersiach wyścig i niepowtarzalne widowisko.

 

Miki Biasion, jeden z twórców Rallylegend, wraz z dwoma patronami Vito Piarullim i Paolo Vallim, od zawsze uczestniczy w wyścigu, uświetniając go jako gość specjalny. W tym roku, umocniony przygodą ostatniego Rajdu Dakar, w którym prowadził ciężarówkę Iveco oraz wyścigiem Rally of Otago w Nowej Zelandii, gdzie prowadził Porsche 911, Miki jest w doskonałej formie i wraca do gry za kółkiem Lanci Delta Evoluzione. Jego pilotem będzie Carlo Cassina, który razem z Biasionem zwyciężył w 1998 w słynnym Rajdzie Portugalii.

 

Juha Kankkunen, który w zeszłym roku mimo zajmowanej wysokiej pozycji musiał wycofać się z walki, jest bardzo przywiązany do wyścigu Legend, w którym wystartował już w 2011 roku i podczas którego na ulicach San Marino, co roku na jego cześć wiwatują tysiące fanów.

 

Kolejnym bohaterem Checkstar, a zarazem najodpowiedniejszym do podjęcia wielkiego wyzwania outsiderem, jest Gustavo Trelles, który za kierownicą swojej Toyoty Celiki triumfował w zeszłorocznej edycji Rallylegend. W drużynie nie zabraknie też Luki Pedersoliego, który po długiej przerwie spowodowanej obowiązkami zawodowymi zdecydował się na powrót właśnie na wyścig Legend, w którym zbierał laury w klasie WRC w 2011 roku.

 

Główny sponsor Rallylegend, Magneti Marelli Checkstar, liczy, że i tym razem w San Marino dopisze fantastyczna publiczność, gotowa do wspólnego przeżywania wielkich emocji towarzyszących wyścigowi.

 

Mediolan, 17.09.2013


ikona lupy
Sieć Magneti Marelli
Warsztaty

Dystrybutorzy